TARHANA KAMPI

Soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan, sıcacık çorbaların en bilineni olan tarhana çorbasını kendiniz üretmek ve nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz? Yanıtınız “evet” ise, hemen tarhana kampımızda yerinizi ayırtın.

GENÇTUR’un bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği bu kampta üretilen tarhanaların satışından elde edilen gelirle hem yetiştirme yurtlarındaki öksüz ve yetim çocuklara hem de parasal olanakları kısıtlı üniversite öğrencilerine Afacan Gençlik Evi’nde kamp olanağı sağlanmaktadır.

Tarhana Kampı’na katılmakla yalnızca tarhana yapımını öğrenmekle kalmayacak,  sizinle birlikte kampa katılan yabancı gönüllülerle İngilizce konuşarak yabancı dilinizi geliştirecek, hep birlikte, güle eğlene üreteceğiniz tarhanalar ile olanakları kısıtlı çocuk ve gençlerin aynı yerde 1 hafta ücretsiz tatil yapmasına katkıda bulunacaksınız.

Böyle güzel bir tatili, hem de yemyeşil çimenler üzerinde, ağaçların gölgesinde yapıp, eve dönerken kendi payınıza düşen tarhanayı da yanınızda götürmek ne güzel olur di mi? Yorulduğunuzda isterseniz havuz isterseniz deniz hemen yanı başınızda. Boş gününüzü Bergama’da müze ve antik kenti ziyaret ederek ya da yerel pazarda alış veriş yaparak geçirebilirsiniz.

 

 

2017 TARHANA KAMP DÖNEMLERİ

1. Dönem : 30/07 - 06/08/2017
2. Dönem : 07/08 - 14/08/2017

1 haftalık tam pansiyon konaklamalı kampın eğitim ücreti, konaklama ve yemek giderlerinin tutarı, KDV içinde 770.-TL.’dir. Konaklama 2-3 kişilik, duşlu odalardadır. Yemekler ev yapımıdır ve yiyebildiğiniz kadar sunulur. Kahvaltı açık büfedir.

Kayıt ücreti yatırabileceğiniz banka hesap numaramız;
GENÇTUR - T.İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu 1011)
Hesap No: 1667116 IBAN : TR200006400000110111667116
Açıklama kısmına adınızı ve “Tarhana Kampı” yazdırmayı unutmayınız

 

ULAŞIM:

AFACAN Gençlik Evi’ne İstanbul’dan Pamukkale Turizm’in Esenler Otogarı’ndan 21.00’de kalkan Aliağa otobüsü ile 10 saatte ulaşabilir, yol kenarındaki tesis levhasının önünde inebilirsiniz. Yaz aylarında Kamil Koç ve Metro Turizm de Aliağa’ya otobüs koymaktadır. Afacan Yoldan 250 metre içeride, deniz kenarındadır.

Diğer illerden otobüsle İzmir’e ulaştıktan sonra otogardan bineceğiniz Bergama, Çandarlı, Dikili otobüsleri size tesis levhasının önünde indirebilir.

Uçak biletinizi GENÇTUR’dan alıp İzmir’e uçarsanız AFACAN’a yine çok kolay ulaşırsınız. İzmir Havaalanı’ndaki istasyondan bineceğiniz, her 20 dakikada bir kalkan Aliağa treni sizi 1,5 saatte Aliğa’ya ulaştırır. Hemen istasyonun yanından kalkan Çandarlı ya da Dikili minibüsleri ile 20 dakikada AFACAN’a gelebilirsiniz.

 

Albüm 2011 Salça Kampı
Kamp Tarihi 08.08.2011 - 15.08.2011
Kamp Yeri Afacan Gençlik Evi