Tarhana – Salça Kampı

Soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan, sıcacık çorbaların en bilineni olan tarhana çorbasını ve yine yaz kış kullandığımız salçayı kendiniz üretmek ve nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz? Yanıtınız “evet” ise, hemen tarhana – salça kampımızda yerinizi ayırtın.

GENÇTUR’un Uluslararası Çalışma Kamplarından biri olan bu kampta üretilen tarhana ve salçaların satışından elde edilen gelirle 10 – 14 yaş aralığındaki sosyal dezavantajlı ve tatil yapma hakkına sahip olamayan çocuklara Afacan Gençlik Evi’nde Düşlerim Gerçekleşiyor programı dahilinde ücretsiz kamp olanağı sağlanmaktadır.

Tarhana – Salça Kampı’na katılmakla yalnızca tarhana ve salça yapımını öğrenmekle kalmayacak,  sizinle birlikte kampa katılan yabancı gönüllülerle İngilizce konuşarak yabancı dilinizi geliştirecek, hep birlikte, güle eğlene üreteceğiniz tarhanalar ve salçalar ile olanakları kısıtlı çocuk ve gençlerin aynı yerde 1 hafta ücretsiz tatil yapmasına katkıda bulunacaksınız.

Hem böyle güzel bir tatili, berrak bir deniz kenarında, yemyeşil çimenler üzerinde, ağaçların gölgesinde yapıp, hem de olanakları kısıtlı çocuk ve gençlere ücretsiz tatil olanağı sağlamaya katkıda bulunmak içinizi ısıtacaktır. Yorulduğunuzda isterseniz havuz isterseniz deniz hemen yanı başınızda. Boş gününüzü Bergama’da müze ve antik kenti ziyaret ederek ya da yerel pazarda alış veriş yaparak geçirebilirsiniz.

 

Salça Kampı

2018 TARHANA KAMP DÖNEMLERİ

1. Dönem : 05/08 – 12/08/2018
2. Dönem : 13/08 – 20/08/2018

1 haftalık tam pansiyon konaklamalı kampın eğitim ücreti, konaklama ve yemek giderlerinin tutarı, KDV içinde 875.-TL.’dir. Konaklama 2-3 kişilik, duşlu odalardadır. Yemekler ev yapımıdır ve yiyebildiğiniz kadar sunulur. Kahvaltı açık büfedir.

Kayıt ücreti yatırabileceğiniz banka hesap numaramız;
GENÇTUR – T.İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu 1011)
Hesap No: 1667116 IBAN : TR200006400000110111667116
Açıklama kısmına adınızı ve “Tarhana-Salça Kampı” yazdırmayı unutmayınız

ULAŞIM

AFACAN Gençlik Evi’ne İstanbul’dan Pamukkale Turizm’in Esenler Otogarı’ndan 21.00’de kalkan Aliağa otobüsü ile 10 saatte ulaşabilir, yol kenarındaki tesis levhasının önünde inebilirsiniz. Yaz aylarında Kamil Koç ve Metro Turizm de Aliağa’ya otobüs koymaktadır. Afacan Yoldan 250 metre içeride, deniz kenarındadır.

Diğer illerden otobüsle İzmir’e ulaştıktan sonra otogardan bineceğiniz Bergama, Çandarlı, Dikili otobüsleri size tesis levhasının önünde indirebilir.

Uçak biletinizi GENÇTUR’dan alıp İzmir’e uçarsanız AFACAN’a yine çok kolay ulaşırsınız. İzmir Havaalanı’ndaki istasyondan bineceğiniz, her 20 dakikada bir kalkan Aliağa treni sizi 1,5 saatte Aliğa’ya ulaştırır. Hemen istasyonun yanından kalkan Çandarlı ya da Dikili minibüsleri ile 20 dakikada AFACAN’a gelebilirsiniz.