Zeytin Toplama Kampı

Kahvaltılarınızda severek yediğiniz yeşil, siyah, biberli, çizili zeytinlerin tek bir ağaçtan toplandığını biliyor musunuz? Ya da bir zeytin ağacını çok yakından gördünüz mü? Peki hiç zeytin topladınız mı ağacından? Bu sorulardan birine bile “hayır” yanıtını vermeniz, bu kampa katılmanız için güzel bir nedendir.

Her yıl, AFACAN’ın bahçesinde ve çevresindeki zeytinlerin olgunlaşmaya başladığı Kasım ayının başında bir Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı yapıp zeytin topluyoruz. Gönüllülerimiz yine yurt dışından geliyor. Ama kamp Türklere de açık, yani siz de gelebilirsiniz.

Bu yılki kampımız 28-Ekim – 04 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacak ve özellikle 35 yaş üstü gönüllüleri konuk edecek. Toplanan zeytinlerin satışından elde edilen gelir, tarhana kampında üretilen ürünlerden toplanan gelire katılıp AFACAN’da olanakları kısıtlı gençlere kamp olanağı sunacak. Zeytin Kampı’na katılmak için Yurtiçi Çalışma Kampları’na kayıt olmanız gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için Zafer Yılmaz ile workcamps.in@genctur.com adresinden ya da 0212 244 62 30 (iç hat 116)’dan bağlantı kurunuz.

2018  Zeytin Kampı tarihleri : 28.10 – 04.11.2018

Zeytin Kampı

ULAŞIM

AFACAN Gençlik Evi’ne İstanbul’dan Pamukkale Turizm’in Esenler Otogarı’ndan 21.00’de kalkan Aliağa otobüsü ile 10 saatte ulaşabilir, yol kenarındaki tesis levhasının önünde inebilirsiniz. Yaz aylarında Kamil Koç ve Metro Turizm de Aliağa’ya otobüs koymaktadır. Afacan Yoldan 250 metre içeride, deniz kenarındadır.

Diğer illerden otobüsle İzmir’e ulaştıktan sonra otogardan bineceğiniz Bergama, Çandarlı, Dikili otobüsleri size tesis levhasının önünde indirebilir.

Uçak biletinizi GENÇTUR’dan alıp İzmir’e uçarsanız AFACAN’a yine çok kolay ulaşırsınız. İzmir Havaalanı’ndaki istasyondan bineceğiniz, her 20 dakikada bir kalkan Aliağa treni sizi 1,5 saatte Aliğa’ya ulaştırır. Hemen istasyonun yanından kalkan Çandarlı ya da Dikili minibüsleri ile 20 dakikada AFACAN’a gelebilirsiniz.